KLUB SPORTOWY

szachy łódź Fundacja Akiby Rubinsteina

Jednym z najważniejszych elementów działalności Fundacji im. Akiby Rubinsteina jest klub szachowy działający w formie klubu sportowego. Naszym marzeniem i ambicją jest stworzenie miejsca które będzie przyjazne dla wszystkich chętnych szachistów, niezależnie od poziomu gry. W maju 2018 r. rozpoczęliśmy przygotowania do rejestracji Klubu Szachowego AKIBA Łódź w Polskim Związku Szachowym. Pragniemy, aby klub szachowy był instytucją, która przyciąga wszystkich chętnych graczy z Łodzi – szachy są naszą wspólną sprawą. Nie chcemy też, aby szachy i kluby szachowe były maszyną do zarabiania pieniędzy – dlatego wszystkie otrzymane środki przekazujemy na rozwój szachów, sprzęt i szkolenia szachowe.

KSz AKIBA Łódź jest kolejnym krokiem do urzeczywistnienia Łodzi jako miejsca, gdzie dobrze gra się w szachy. Jesteśmy i będziemy otwarci na wszystkich chętnych którzy mogą pomóc w rozwoju klubu!

Wierzymy, że najważniejszym elementem każdej organizacji jest człowiek – szachy potrzebują ludzi z pasją i ambicją, z wizją przyszłości. Łódź, która znana była ze znakomitych szachistów i trenerów musi wrócić do czołówki szachowych miast, a województwo Łódzkie go czołówki regionów.

Co jest obecnie największą bolączką dla szachów w Łodzi?

  1. Brak stałej siedziby dla rozgrywania regularnych turniejów i szkoleń.

Głęboko wierzymy, że do rozwoju szachów w regionie potrzebna jest stała siedziba, aby można było spokojnie i rzetelnie organizować duże i te mniejsze imprezy szachowe w Łodzi. Stała siedziba obniża koszty organizacji wydarzeń prawie dwukrotnie!

  1. Wykwalifikowana kadra szkoleniowa

Podstawą sukcesu sportowego jest dobry trener. By zrozumieć szachy, zawodnicy potrzebują wzorców i doświadczenia mistrzów szachowych. Łódź musi przyciągać zawodowców, którzy „zjedli zęby” na szachach, a jednocześnie mają zdolności do przekazywania tej wiedzy dalej. Nawet najbardziej zdolni szachiści nie są w stanie nauczyć się wszystkiego z książek.

Wierzymy, że dla szachów w Łodzi jest jeszcze wiele do zrobienia. Ważnym krokiem będzie zapraszanie zawodowców dużego formatu na szkolenia i seminaria z młodymi zawodnikami. Z czasem, mamy nadzieję, zdobędziemy stałą siedzibę – miejsce spotkań szachistów z Łodzi i okolic, niezależnie od siły gry, płci i wieku.

Wszystkich chętnych graczy z okolic regionu Łódź – chcemy zaprosić do uczestniczenia i współtworzenia naszego klubu szachowego, który jest naszą wspólną sprawą! Niech żyją – Szachy Łódź!