Klasyczna Liga Łódzka – edycja 2017

W terminie 7 kwietnia – 9 czerwca odbyła się Klasyczna Liga Łódzka – wydarzenie unikalne na szachowej mapie Łodzi, odbywane pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej. Podczas 9 rund odgrywanych w każdy piątek na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, gracze z województwa łódzkiego mieli okazję zmierzyć się w partiach klasycznych – granych w tempie 90 minut na zawodnika. Wydarzenie przyciągnęło wielu wyśmienitych graczy, w tym Mistrza FIDE Karola Rawicza, Kandydata na Mistrza Krajowego Pawła Flisa oraz jednego z najlepszych graczy młodego pokolenia Mariusza Kowalczyka (obecnie również Kandydata na Mistrza Krajowego).  9 rund pokazało genialne pojedynki czołowych Łódzkich szachistów oraz wspaniałe i pouczające partie. Wskazało również jak bardzo potrzebne są w województwie Łódzkim wydarzenia o takiej skali. Dodatkowo, z partii rozegranych podczas Klasycznej Ligi Łódzkiej, powstanie księga turniejowa z komentarzami zawodników, które pomogą zgłębić się w pozycyjne niuanse każdego meczu.

Pośród 19 zawodników najlepszymi okazali się:

I Miejsce (nagroda 500 zł) – Karol Rawicz

II Miejsce (nagroda 300 zł) – Mariusz Kowalczyk

III Miejsce (nagroda 200 zł) – Piotr Proszowski

Dodatkowo, pośród graczy którym nie udało zająć miejsca na podium, została wylosowana nagroda specjalna – w wysokości 200 zł.

Rozpoczęcie i zakończenie Klasycznej Ligi Łódzkiej uświetnił Prezes Łódzkiego Związku Szachowego Sylwester Bednarek, potwierdzając po raz kolejny zaangażowanie w szachowy rozwój Województwa Łódzkiego.

Reklamy